Україна здобула видовищну перемогу над Італією і прорвалася у плей-офф Євро U-19 – путівка на чемпіонат світу як бонус
збірна України U-19 / Getty images
Завершилася боротьба в групі А на юнацькому чемпіонаті Європи. Італія та Україна вийшли у півфінал, Норвегія зіграє у стиковому матчі за чемпіонат світу.
Євро-2024 U-19. Група А, 3 тур
Україна – Італія – 3:2
Голи: Синчук, 7, Кревсун, 54, Пономаренко, 75 (п) – Ебоне, 34, Романо, 52
Північна Ірландія – Норвегія – 0:2
Голи: Браут, 34, 65
Перед останнім туром комфортно почуватися могла лише Італія. "Адзурріні" виграли два матчі й достроково гарантували собі перше місце в квартеті. Україна мала два очки, а Північна Ірландія та Норвегія – по одному. Останні дві збірні грали між собою, що майже не залишало команді Дмитра Михайленка вибору, потрібно було перемагати.
На руку могло зіграти, що в Італії не було турнірних завдань. Бернардо Корраді зробив стільки замін, скільки міг. Словом, апеннінці вийшли грати відвертим резервом. На старті поєдинку здалося, що Україна легко цим скористається. Йшла сьома хвилина, коли Олексій Гусєв закинув класну передачу вперед. Там Синчук протиснув Паньюкко й перекинув голкіпера, який задалеко вийшов із воріт.
Однак почивати на лаврах не було як. Навіть резервісти Італії змогли забрати контроль над грою до своїх рук і діяли першим номером. Україні не можна було відмовити в бажанні, але це грало проти неї ж. Ващенко і Пономаренко отримали зовсім не обов'язкові жовті картки, що для них означало дискваліфікацію на наступний матч.
Зрештою, втримати перевагу бодай до перерви не вдалося. Моментів у Італії було багато, але забила вона після стандарту. Ді Маджо видав чудове закидання зі штрафного, а Ебоне відірвався від захисників і перекинув м'яч над Крапивцовим.
У другому таймі мало б стати трохи легше, бо Корраді зняв із гри Ді Маджо, якому не завадить відпочинок перед плей-офф. Втім, сьогоднішній суперник України сильний командно, а не індивідуально. Мить слави отримав Марко Романо – стартував на лівому фланзі, перед штрафним обігрався з Ебоне і потужно пробив під стійку воріт – 1:2.
Становище України стало ще гіршим. Варто відзначити, що наші хлопці відреагували правильно, почали більше тиснути. Дуже швидко це дало результат. Через якихось дві хвилини Пономаренко ефектно п'ятою скинув м'яч під удар Кревсуну, який знову відновив рівновагу.
Але цього було мало, бо в паралельному матчі Норвегія забила двічі. Дубль оформив Даніель Браут. Норвежець забив уже три голи на Євро-2024, ситуативно очоливши список найкращих бомбардирів.
Трибуни наполегливо гнали "синьо-жовтих" уперед. Гучно лунали не лише звичні "Україна, Україна". Фани заряджали і патріотичні "Слава Україні – Героям Слава", і "Слава нації – смерть ворогам", і "Україна – понад усе", і те, хто ж насправді президент країни-терористки. Звісно ж, лунав Гімн України і викрики на підтримку ЗСУ. Словом, атмосфера була, як на домашньому поєдинку.
І футболісти відповіли фанам сторицею. На 73-й хвилині прорив Андрія Маткевича став занадто несподіваним для Крістіна Корраді. Захисник Верони завалив хавбека Динамо у своєму штрафному. Пенальті та друга жовта картка для італійця. Пономаренко дуже впевнено пробив з 11-ти метрів.
Маючи чисельну більшість, Україна не відсиджувалася в обороні, а намагалася забити ще. Зокрема, Кревсун наважився на удар здалеку – дуже красива траєкторія і дуже близько до дев'ятки воріт суперника. Мусимо віддати належне й Італії, яка, маючи на гравця менше, намагалася врятуватися.
Завершити без негативу не вдалося. У самому кінці Маткевич намагався приборкати м'яч перед чужим штрафним й підіграв собі рукою. Арбітр це побачив, і показав жовтку картку. Тож Андрій став третім важливим гравцем збірної України (слідом за Пономаренком і Ващенком), який пропустить півфінал.
Зрештою, "синьо-жовті" втримали перемогу. Італія з шістьма очками фінішувала першою, в України на один пункт менше. Ці дві команди зіграють у півфіналі Євро-2024 та автоматично вийшли на чемпіонат світу U-20, який відбудеться наступного року. Норвегія, яка стала третьою, зіграє стиковий матч також проти третьої команди з групи В, в якому визначиться доля п'ятої путівки на юнацький Мундіаль.
Суперник України у півфіналі визначиться завтра в матчі Іспанія – Франція.
Вадим Грищук
|