
У футболі вперше показали білу картку: за що її дали та що вона означає
Біла картка у футболі
Матч кубка Португалії між жіночими командами Бенфіки та Спортінга може увійти в історію. Адже саме в цьому матчі арбітерка вперше показала білу картку.
Наприкінці першого тайму на лаві для запасних комусь стало погано. Тож медики обох команд направилися туди, щоб надати допомогу.
Цей вчинок не залишився поза увагою арбітерки зустрічі Катаріни Кампуш. Вона показала медикам обох команд по білій картці, чим викликала лише здивування у них. Адже зазвичай картки показують як покарання за певний вчинок під час футбольного матчу. Однак не цього разу. Біла картка – це частина нової ініціативи в Португалії, яку показують для визнання та похвали клубів за чесну гру.
Правила футболу передбачають покарання для учасників футбольного матчу (футболіста, тренера чи представника тренерського штабу) у вигляді жовтої та червоної карток. Однак після жовтої картки футболіст може продовжити матч. Червона картка означає вилучення до кінця матчу. За дві жовті в картки в матч футболіст отримує червону картку. І покидає поле. Вони були запровадження в 1970 році й вперше були використанні на чемпіонаті світу в Мексиці.
Однак правила футболу постійно доповнюються. Відтак у 2015 році тодішній президент УЄФА Мішель Платіні запропонував ввести білу картку. Однак вона мала інше значення, аніж її у 2023 році використали в Португалії. Платіні пропонував, що біла картка мала бути поміж жовтою та червоною – вона передбачала видалення футболіста з поля, але не до кінця матчу, а лише на 10 хвилин. Але така ініціатива не була запроваджена.
Натомість як заохочення клубів за "фейр-плей" пропонувалося використовувати картку зеленого кольору. Однак в Португалії вирішили використати білий колір.
|