Чт, 28-03-2024, 19:10

12:55
Третій тур ПЛ: огляд матчів неділі

Дмитро Чигринський відзначив своє повернення до «Шахтаря» переможним голом у зустрічі з луганською «Зорею» (1:0) за три хвилини до завершення основного часу. Гірники здобули важливі три очки, наздогнавши київське «Динамо» та на два пункти відстаючи від лідера − дніпропетровського «Дніпра».

На тлі загальної територіальної переваги «Шахтаря» громом серед ясного неба пролунала контратака гостей, у фіналі якої захисник господарів Олександр Кучер збив Віталія Віценця, котрий виходив сам на сам із голкіпером. Ішла всього 29-а хвилина, й цілу годину підопічним Мірчи Луческу належало конструювати наступальну гру в меншості.

Десь до середини другого тайму луганчани зосереджувалися на обороні, але потім продемонстрували, що й їхні контрвипади можуть таїти в собі небезпеку. Та в кількох моментах, коли залишалося лише завдати влучного удару зі зручної позиції, гравців «Зорі» підводила технічна майстерність. Донеччани також створювали зручні нагоди для взяття воріт Ігоря Шуховцева, але голкіпер «Зорі» був на висоті.

Кульмінація настала на 87-й хвилині. Дуглас Коста виконав штрафний з правого флангу атаки, а Чигринський вище за інших вистрибнув у карному майданчику, головою пробивши повз Шуховцева − 1:0! «Шахтар» наразі йде другим, відстаючи на два очка від «Дніпра» та випереджаючи «Динамо» за додатковими показниками. «Зоря» ж залишається одним із трьох колективів Прем'єр-ліги, які в трьох турах ще не забили жодного м'яча.

Львівські «Карпати», на тижні оформивши путівку до наступного кваліфікаційного раунду Ліги Європі, на піднесенні здобули першу перемогу в національній першості, мінімально перегравши вдома запорізький «Металург». Єдиний гол − на рахунку захисника Артема Федецького, котрий на 55-й хвилині, після подачі від кутового прапорця Вільяма Батісти, прийняв м'яч на груди й лівою ногою вразив ціль. Господарі завершували гру в меншості − за друге попередження на останній хвилині залишив поле Олександр Гурулі.

Полтавська «Ворскла» здобула другу перемогу в першості, причому обидва рази підопічні Миколи Павлова святкували успіх на виїзді. Цього разу долю дуелі з київською «Оболонню» вирішив єдиний гол Василя Сачка, проведений уже на восьмій хвилині. Влучний удар одного з двох найкращих на сьогодні бомбардирів змагань (Сачко має в активі чотири голи, як і дніпропетровець Євген Селезньов) дозволив ворсклянам увійти до «зони УЄФА», пивовари ж із одним очком, відібраним на старті чемпіонату в київського «Динамо», поки ділять 13-16-е місця.

Маркевич: З "Дебреценом" не зіграють Тайсон, Фініньйо та Дішлєнкович. ВІДЕО
Стеценко: Ми не вимагатимемо від Рамоса в перший же сезон потрапити в Лігу чемпіонів