- Віце-президент Федерації футболу України Анатолій Попов поділився думками щодо майбутнього формату української Прем'єр-ліги, інформують nowyny.eu.
- Чим закінчилося засідання атестаційного комітету ФФУ 23 червня?
- Претенденти з першої ліги - донецький "Олімпік", "Олександрія" та алчевська "Сталь" - отримали атестати. "Олімпік" виявив бажання стартувати в Прем'єр-лізі, і зараз займається підготовкою відповідної документації, зокрема, готує банківські гарантії в розмірі 5 млн доларів, "Олександрія" відмовилася, а "Сталь" взяла день-два на роздуми. Таку ж паузу попросили "Севастополь" і його інвестори.
- І до чого все йде?
- Важко сказати. 16 команд - це ідеальний варіант. Були різні обговорення, і ми прийшли до висновку, що потрібно всіма силами спробувати зберегти такий формат. Це - стабільний календар і користь для національної команди. Але нинішня ситуація в країні позначається на фінансових можливостях деяких клубів, тому вони і взяли час на роздуми. Це абсолютно логічна і нормальна позиція.
- Звідки взялася сума в 5 млн даларів і що це за гарантії?
- Це банківська гарантія. Клуби сіли і порахували, що саме така сума необхідна, щоб будь-яка команда могла безболісно закінчити чемпіонат. Це мінімальні вимоги, у які входять зарплати тренерському і адміністративному штабам, футболістам. У разі якщо у якогось клубу виникне така ж ситуація, яка була в свій час у київського "Арсеналу", то за процедурою буде введена тимчасова адміністрація.
- Ці гроші - вони на папері чи будуть переведені на рахунок Прем'єр-ліги?
- Ні, боже збав. Щоб припинити всякі розмови, хочу підкреслити, що до цих коштів ні Прем'єр-ліга, ані Федерація футболу України не будуть мати ніякого відношення.
- Коли ми, нарешті, дізнаємося, в якому форматі пройде наступний чемпіонат?
- За процедурою спочатку мають відбутися загальні збори клубів Прем'єр-ліги, на яких буде прийнято рішення про кількість учасників змагань. Потім відбудеться засідання Виконкому ФФУ. Воно заплановано на початок липня. Тоді і буде остаточно затверджений формат чемпіонату.
- А чи потрібні нам в нинішній ситуації 16 команд у вищому дивізіоні?
- Є різні думки і аргументи і "за"і "проти". 43-мільйонна країна може собі дозволити мати в еліті 16 клубів. Адже ми не Латвія чи Литва. Але, приймаючи рішення, ми будемо виходити з можливостей клубів. Може, це буде не 16 учасників, а 14 або 15. Нічого не можна виключати.
|