Кудрівка у рамках вирішального матчу плей-офф за УПЛ 2025/26 здолала Ворсклу. Звіт читайте на "Футбол 24".
Україна Прем'єр-ліга - Плей-офф
Ворскла
0 : 1
Кудрівка
01:00 01:06:2025
Кудрівка програла першу зустріч з Ворсклою, але зберегла шанси на прорив в УПЛ. Представнику ПФЛ було достатньо переваги в один гол, аби мати рівність у загальному рахунку – перед стартовим свистком у Полтаві "зелено-білі" вели 2:1. У тому матчі підопічні Юрія Максимова домінували протягом 60 хвилин, створивши пристойну кількість моментів, тож у прохід команди Першої ліги все одно не вірилось.
Ворскла не хоче ділити стадіон із новачком УПЛ: "Нам просто наклали на голову"
Ворскляни і вдома мали кращу статистику, завершивши перший тайм при 8:3 за ударами. От тільки реальних моментів виникало обмаль. Три постріли полтавців заблокували, ще два пройшли повз ворота, а два влучання у площину виявились негострими – на відміну від удару Салабая з лівого кута штрафного. Кудрівку врятувала поперечина.
Гості ж своїми нагодами користувались краще. Команда Василя Баранова зуміла вирватись уперед вже на 9-й хвилині – у першій же атаці, яку й атакою важко назвати. Захисники просто винесли м'яч після кутового на власні ворота, а Скляр під тиском Лєгостаєва вибив далеко назад. Пердута при цьому не побіг підбирати сферу.
Замість цього ветеран Ворскли дивився, як Лєгостаєв підхопив винос, увійшов на кут штрафного й виконав подачу на Литовченка. Малиш недограв з нападником, дозволивши перекинути Ісенка – 0:1! За сумою двох матчів рахунок зрівнявся. Так перший тайм і завершився.
За три хвилини по перерві Кудрівка могла шокувати Полтаву другим голом. Господарів врятувала стійка, в яку влучив Козак при прямому ударі зі стандарту.
"Зелено-білі" аж на 57-й хвилині огризнулись дальнім пострілом Кане, який парирував Льопка – хоча удар не був складним (Ібрагім бив по центру). У наступні 20 хвилин цей момент залишався останнім. На полі пішла рівна боротьба.
Лишень в завершальній 15-хвилинці Ворскла стала явно переважати Кудрівку. Взнаки давалась втома, адже представник Першої ліги не звик до темпу команд УПЛ. Лише тепер підопічні Юрія Максимова почали загострювати систематично.
На 76-й хвилині забивати мав Салабай, який отримав пас від Пердути й вгатив з лінії воротарського, однак фулбек Мельничук зупинив м'яч на лінії воріт! Добивання від Кане встигли накрити.
На 86-й же Павлюк замикав навіс з правого флангу, спрямовуючи м'яч під ліву стійку, однак Льопка дістав сферу. Кудрівка між вищезгаданими епізодами огризнулась лонгшотом Світюхи, внаслідок якого м'яч пройшов у поруч з дальньою штангою.
На 87-й хвилині пролунала повітряна тривога, яка призупинила гру на 15 хвилин. Короткий відпочинок більше допоміг Ворсклі – господарі довели кількість ударів до 19-ти, змарнувавши кілька хороших атак. У одній з них Салабай пробивав з центру штрафного над воротами. Кудрівка стояла з останніх сил і таки витримала, дотягнувши до овертайму.
Як це буває зазвичай, овертайми перетворились у 30-хвилинку перед серією пенальті. Хоча Ворскла могла вирвати перемогу до неї – на 98-й хвилині Малиш пробив з дистанції над воротами, а Ндукве на 112-й влучив у хрестовину!
Із перших трьох ударів в серії голкіпери парирували по одному. Ісенко дістав постріл Сторчоуса, а Льопка витягнув пенальті Ієде. Наступний удар "зелено-білих" теж виявився провальним – Кане поцілив у стійку, в той час як Потімков свій шанс реалізував. Так рахунок дійшов до 2:3 на користь Кудрівки.
Втім, Сердюк врятував полтавців, фінальним ударом влучивши у поперечку. Салабай одразу ж зрівняв, після чого серія перейшла у фазу "до першого вдалого розміну". Господарі провалилась одразу ж – Лєгостаєв забив, а от Скляр переграти Льопку не зумів. 3:4!
Таким чином, Ворскла вперше в історії вилетіла з УПЛ, а Кудрівка сенсаційно піднялась в еліту!
Провал Шахтаря: як чвертьстолітня гегемонія завершилася сезоном поза топ-2
Автор: Олекса Бик
|