Вентиляція відповідає за якість повітря в квартирі і навіть за здоров'я. Висока вологість у ванній, та й самій квартирі сприяє розвитку грибка в швах плитки і викликає процеси корозії техніки. Так може почати іржавіти пральна машинка і деталі всередині. Для звичайної квартири природної вентиляції не вистачає, тому варто врівноважити вологість повітря, використовуючи вентиляційну систему.
Всі вимоги до вентиляційних систем в Україні внесені до норм ДБН В.2.2-15-2005 «Житлові будинки». Необхідний рівень вентилювання квартири розраховують за повітряним балансом. Правильна система вентиляції забезпечує приплив повітря зі швидкістю 25 м³/год. Якщо туалет суміщений із ванною, то приплив повітря не менше 50 м³/год. У нестандартних випадках фахівці рекомендують швидкість потоку 150 м³/год.
Види вентиляційних систем:
- витяжна - вентилятор втягує повітря з кімнати і видаляє через вентиляційний канал, а свіжий надходить з приміщення квартири;
- припливна - в приміщення подають чисте повітря, а відпрацьоване виводитися через вентиляційний канал;
- змішана - система дозволяє регулювати надходження свіжого повітря і його видалення через вентиляційний канал.
Перш ніж встановлювати систему вентиляції варто правильно спланувати, куди і що монтувати. Важливо правильно вибрати розташування для монтажу вентилятора. Система вентиляції повинна виводити вологе повітря, тому для установки рекомендують вибирати верхню частину стіни навпроти входу в приміщення. Так потік повітря буде проходити ефективно: вологе повітря буде видаляти вентилятор, а свіжий буде надходити з протилежного боку.
МОНТАЖ ВЕНТИЛЯЦІЇ
Для організації системи вентиляції зазвичай вибирають радіально-осьовий вентилятор. Для підключення вентилятора до електромережі потрібно дотримуватися всіх норм, так як пристрій буде працювати у умовах підвищеної вологості. На цьому ж етапі проводять установку додаткових приладів, наприклад, таймера або гіроскопа. Після перевірки підключення, отвір закривають ґратами.
Після самостійного монтажу можуть виникати проблеми з роботою системи вентиляції. Такі проблеми можна усунути самостійно, але є випадки, коли краще звернутися до професіоналів.
|