Чт, 18-07-2024, 05:52
ПРО ФУТБОЛ
по-українськи

незалежне спортивне Інтернет-видання

 
Радимо прочитати


20:58
Україна здобула вольову перемогу над Словаччиною – янгол-охоронець Яремчук і Шапаренко втримали збірну на Євро-2024

Збірна України в рамках 2-го туру групового етапу Євро-2024 перемогла Словаччину (2:1). Звіт про матч читайте на "Футбол 24".

Євро-2024
2 тур
Словаччина
1 : 2
Україна
16:00 21:06:2024
17’
Іван Шранц
 
Микола Шапаренко
54’
Роман Яремчук
80’

Сергій Ребров сильно перекроїв склад

Головний тренер не підтримав футболістів, що провалились з Румунією. Степаненка після нищівної критики прогнозовано замінив Бражко, а замість Луніна з'явився Трубін. Ще одна перестановка виявилась вимушеною – Циганков не тренувався через пошкодження, тож його місце в основі зайняв Ярмоленко.

Найбільше впадала у вічі відсутність поява Тимчика замість Коноплі. Ймовірно, причина такого рішення була пов'язана з наявністю Ярмоленка. Якби вийшов Циганков, то Юхим обмінювався б з ним позиціями й часто заходив у центральні зони, що є візитівкою фулбека Шахтаря.

Поява Ярмоленка означала, що зміщуватись у середину буде капітан, тож для Коноплі залишалась роль бігунка по флангу. Не можна сказати, що Юхим не здатний грати таким чином, але швидкісний Тимчик у подібному режимі міг би виглядати не гірше – і він зіграний з капітаном. Втім, тривожили проблеми Олександра при виході з-під пресингу.

Перші 20 хвилин – катастрофа, але Трубін врятував трьома топ-сейвами

За Тимчика боялись недаремно. "Соколи", як і очікувалось, увімкнули агресивний високий пресинг, перекриваючи усі варіанти просування через центр і заганяючи у фланг.

Якщо ж Україні вдавалося вийти з-під тиску або словаки не встигали вибудуватись для нього, то команда відходила в середній блок 4-5-1. Вінгери опускались до центрхавів і перекривали левову частину поля.

Точно таким же чином підопічні Франческо Кальцони грали у відборі та з бельгійцями. Було б перебільшенням сказати, що збірна України під цим тиском "попливла" – втім, відкривань між лініями бракувало, а перевіряти глибину довгими передачами не так вже й часто. Щонайбільш важливо, команда все одно помилялась, а найбільше Особливо великі проблеми виникали – на фланзі Тимчика та Ярмоленка.

Проблема ускладнювалась не дуже ефективним блоком України. Команда розташовувалась у вузьких 4-4-2 й не встигала накривати переведення у фланги. Саме звідти й почали прилітати моменти "соколів".

"Синьо-жовті" могли пропускати вже на 10-й хвилині, коли Хараслін обіграв Тимчика та Ярмоленка на куті штрафного. Подальший удар у ближній кут парирував Трубін.

Ще за кільканадцять секунд пішов крос з лівого флангу, який Матвієнко не зміг вибити. Вийшла скидка на дальню стійку, де не зіграв Зінченко – Шранц покарав пострілом у притул. Трубін врятував Україну!

На 16-й хвилині фол Бражка проти Лоботки на лінії півкола завершився небезпечним штрафним. Ганцко пробивав під ліву стійку, однак Трубін виручив і тут!

Втім, ще за хвилину Анатолію таки довелося виймати м'яч із сітки. Хараслін вкинув аут у зону між Ярмоленком і Тимчиком, а Лоботка звідти подав на дальню стійку – Зінченко не зміг перехопити сферу, а Шранц замкнув. 1:0...

Словаччина давала грати, але українці самі плюндрували свої атаки

Традиційні проблеми в позиційному наступі "синьо-жовтих" простежувались і в цьому матчі. Навіть коли гравці відкривались у перспективних зонах, їх не завжди годували передачами. Показовий епізод стався в атаці на 28-й хвилині, коли спочатку Судаков проігнорував Довбика між лініями, а потім Шапаренко не віддав Ярмоленку в ширину – замість цього гравці тупцювали на місці.

Але словаки дали і третю спробу розрізати. Мудрик зайшов у центр і таки отримав пас від Матвієнка. Далі Михайло віддав проникний пас Довбику, а той хитнув Шкріньяра та пробив низом – Пекарік кинувся під удар.

Ще один показовий епізод контроверсійності атаки України стався на 22-й хвилині. Судаков розташувався у рівновіддаленій від усіх зоні в низькій позиції, очікуючи на передачу. Забарний же вирішив зайти у зону сам – як наслідок, отримали двох футболістів у одній точці й дуже повільний розвиток епізоду.

Попереду залишилось менше гравців. Георгія та Іллю легше накрити. А там ще й Шапаренко зміщується до них, хоча навіть без зміщення його позиція викликає сумніви – віддавати пас на Миколу було б безумством.

Паралельно Мудрик зайшов в опорну зону (з 20-х хвилин він став робити це частіше), а Ілля примудрився віддати точну закидушку.

Після цього Михайло пробіг по центру й завдав удару по горобцях.

Інший варіант розвитку атаки полягав у переведення на фланги. Особливий акцент робили на правому краю, де Ярмоленко мав зміщуватись, а Тимчик забігати. Плюс, підтримку мали надавати Шапаренко і Довбик, які мали б атакувати глибину.

Андрій виглядав ефективно, однак підтримки постійно не вистачало, а конкретно Тимчик або не встигав, або допускав технічний брак.

Показовий епізод трапився на 19-й хвилині – Зінченко віддає діагональ праворуч, де здвоїлись Ярмоленко й Тимчик. Втім, Олександр першим же дотиком відпустив м'яч від себе. До речі, слід відзначити Шапаренка, адже його ривок по центру приклеїв фулбека словаків і розкрив зону.

Ці епізоди демонструють як високий клас збірної України, так і неідеальність блоку словаків. Вони помилялись, але наша команда була занадто повільною та припускалася власних помилок. "Синьо-жовті" в перші 20 хвилин банально мало атакували.

Збірна України не розклеїлась і мала забивати. Мудрик та Ярмоленко виділялись

Втім, після пропущеного гола підопічні Сергія Реброва почали плавно додавати. Момент Довбика та лонгшот Мудрика ми вже описували вище. Взагалі, Михайло був помітною персоною на полі, але "інстинкту вбивці" йому трішки бракувало.

Також варто відзначити зарядженість Ярмоленка. Він не тільки здорово чіплявся за переведення й старався протягувати м'яч уперед, а ще й пресингував. На 30-й хвилині активність Андрія принесла топ-момент – капітан зачепився за діагональ та віддав проникну передачу Довбику, а сам пішов вриватись у штрафний. Артем одразу ж виконав скидку п'яткою під удар...

Спробу пострілу накрили, однак м'яч підхопив Тимчик. Доволі незграбно розвертаючись на куті штрафного, він таки зумів пробити – і поцілив у дальню стійку!

За декілька хвилин до цього Мудрик намагався закинути подачу Андрію на дальню стійку. Не вийшло, однак Михайло підхопив відскок і пробив у дотик. Рикошетом м'яч таки дістався до капітана, однак той не встиг нормально підлаштуватись (і не міг так зробити).

Чи не єдиний успішний прорив Мудрика в глибину стався на 36-й хвилині, коли Матвієнко закинув передачу за спину Пекаріку. Михайло поставив корпус і вивалився віч-на-віч з Дубравкою – на жаль, Мартін вийшов з воріт і накрив запізнілу спробу удару.

Крім того, наприкінці першого тайму пригадується постріл Зінченка зі стандарту в ближній кут – Дубравка парирував. У підсумку, відпочивати команда відправилась із рахунком 1:0 на користь словаків.

Варто похвалити наших хлопців. Збірна увімкнулася, набрала обертів і змусила суперника збавити інтенсивність за центральним колом. Моментів у "синьо-жовтих" виникало все більше і це точно било по психології "соколів".

І все одно останнє слово у першому таймі залишилось за Словаччиною. Хараслін на 44-й хвилині вистрілив з дистанції під дальню стійку, змусивши Трубіна виконувати ефектний сейв.

У другому таймі Україна тиснула. Конкретики було мало, але Шапаренко виручив

"Синьо-жовтим" у першому таймі дещо бракувало сміливості. Хороші відкривання у штрафному були, але мало та з прогнозованими адресами. Пресинг вмикався й був ефективним, але працював суто епізодично. Вривань із глибини в штрафний теж не вистачало, та й загалом команді бракувало об'єму роботи.

По перерві наша збірна додала в цьому аспекті. Зокрема, вже на 51-й хвилині команда могла зрівнювати рахунок зусиллями Довбика – той прийняв подачу від Мудрика на дальній стійці, але не зміг нормально підставити голову. А так би повторив гол Шранца...

А на 54-й хвилині словаків вперше по-дорослому спіймали на контратаці. Та ще й через центр. Бражко перехопив м'яч у центрі, а Мудрик полетів у простір. Слалом завершився передачею на лівий фланг в ноги Ярмоленко, де атака дещо зажувалась – тим більше несподіваною стала скидка Андрія, простріл Зінченка на дальню та замикання Шапаренка.

Микола не побоявся, пішов, наситив зону завершення й забив ударом у дотик 1:1! Цей гол остаточно вибив словаків з колії – Україна перехопила ініціативу, а підопічні Франческо Кальцони сіли в низький блок. Здавалося, що тепер залишилось тільки дотиснути пораненого звіра.

Однак справа пішла не так легко. Наступні 20 хвилин виявились напруженими, але зовсім не приносили моментів. "Соколи" вміло збивали темп тактичними фолами, катанням по газону та серіями замін. Тренерський штаб наших сусідів спробував повторити трюк із матчу проти Бельгії, освіживши атаку й поновивши пресинг, але фіча не спрацювала.

І все одно словаки тримали штрафний на замку. Сергій Ребров не витримав, китнувши у бій Зубкова та Яремчука. На табло горіла 67 хвилина...

Яремчук – янгол-охоронець збірної.

І знову Роман увірвався у гру, як лев. Вже на 74-й хвилині нападник вискочив разом з Мудриком у контратаку 2-в-2, віддавши передачу під удар Михайлу. Вінгер хитнув Шкріньяра та метрів з 10-ти бахнув у ближній – стійка врятувала Словаччину!

Ну а на 80-й динамівці організували ефектну атаку правим флангом – Забарний просунув м'яч Шапаренку, а Микола вирізав блискуче закидання на край штрафного. Яремчук же зайняв максимально зручну позицію між захисниками й Дубравкою, прийняв сферу та в останню мить прокинув її під голкіпером... І сфера залетіла у ворота. 2:1!

Україна вирвалась уперед. Невдовзі на поле вийшли Сидорчук, Маліновський, а у компенсований час вийшов і Таловєров. Підопічні Сергія Реброва почали сушити гру – слава Богу, задум вдався. Словаччина так нічого й не створила, тож фінальний свисток зафіксував вольову перемогу "синьо-жовтих". 2:1! Ми залишаємось у грі!

Категорія: Національна збірна України | Переглядів: 436 | Додав: futbolUA
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Також читайте:

Аржанов та Польовий уже майже гравці "Арсенала"
Капаррос сміється над Алвесом. ВІДЕО
Після Коельо "Трабзонспор" поклав око на футболістів "Шахтаря"
"Реал" розгромив "Леванте". ВІДЕО
Міністр спорту Росії: поки буде моя влада, я не допущу об'єднання чемпіонату з українським
Чемпіонат України (молодь). Карпати перемогли Зорю. Інші матчі 19 туру
"Реал" перемагає в Сарагосі. ВІДЕО
Іспанська Прімера. "Барселона" - "Реал Сосьєдад" - 5:0. ВІДЕО
УЄФА відкрила справи щодо "Жиліни" і "Спартака"
Агент Бенітеса ще не домовився про розірвання контракту
Дивіться футбольне відео:

Відео голів та огляд матчу Арсенал - Ворскла

  • Перегляди:
  • Всього коментарів: 0
  • Рейтинг: 5.0
Реєструйся і публікуй

Пубілкації


Пошук

Календар

Архів записів

Про рубрики новин
Футбольні новини
Національна збірна України
Прем'єр ліга України
Кубок України з футболу
Ліга чемпіонів УЄФА
Ліга Європи УЄФА
Першість України. Перша ліга
Першість України. Друга ліга
ЄВРО-2012
Футбольне відео
Футбольні світлини
Навколо футбольні новини
Інтерв'ю і футбольна аналітика
ФУТБОЛЬНЕ ТБ
Цікаві новини, які не мають жодного відношення до футболу
Ліга Націй
Опис та результати матчів турніру Ліга Націй UEFA

Незалежне спортивне Інтернет-видання "ПРО ФУТБОЛ по-українськи" © 2010-2024