Україна в рамках 4-го туру Ліги націй 2022/23 приймає збірну Ірландії. Анонс і прогноз на матч читайте на "Футбол 24".
Ліга націй
4 тур
Україна
21:45
Ірландія
21:45 14:06:2022
Два тижні щоденних міжнародних поєдинків – це занадто. Навіть від теми збірної України починаєш втомлюватись, а наш головний тренер почав говорити про бажання повернутись додому ще перед першим матчем проти Ірландії. Що ж, залишилось потерпіти зовсім трохи. Зустріч із "зеленою армією" у Лодзі стане останньою у літньому циклі Ліги націй та останньою в сезоні загалом.
Україна – Ірландія: де дивитися матч Ліги націй
Олександр Петраков після перемоги над Вірменією заявив, що з ірландцями буде важка гра. Тоді ця заява здавалася дивною, адже підопічні Стіва Кенні зазнали двох поразок у стартових турах – вони програли у Єревані й поступилися резервістам збірної України. Їхній футбол в кращому випадку можна було назвати посереднім. Втім, всього за кілька годин айріші влаштували розгром Шотландії, якій пророчили мінімум друге місце в групі. Що найбільш важливо, рахунок 3:0 був абсолютно по ділу.
Нічого особливого при цьому команда не продемонструвала. Той же високий пресинг, та ж мобільність форвардів (Обафемі забив супергол і віддав красивий асист), та ж ставка верхові дуелі (два з трьох м'ячів прийшли з повітря, а ще один не зарахували). Точно такі ж паттерни Ірландія використовувала у Дубліні проти України, однак там "зеленій армії" трішки не пощастило при завершенні. Різниця полягала тільки в схемі – до зустрічі з шотландцями Стів Кенні використовував 3-4-3, але потім перейшов на 3-5-2.
Робити висновки по нашому першому матчу з айрішами непросто, адже Олександр Петраков виставив молодь і глухий резерв. При такому складі будь-які кількісні показники доводиться використовувати з великою обережністю – втім, протистояння в Дубліні дуже гармонійно вписується у загальну картину нашого літнього циклу. Для нього були характерними три важливі проблеми – Україна важко розкривала низькі оборонні блоки, втрачала контроль над грою в середині другого тайму й надзвичайно сильно потерпала від верхових дуелей.
Погана оборона при кросах є природною для вітчизняних футболістів, а от інші недопрацювання коштували нам путівки на ЧС-2022. Тренерський штаб намагається щось вигадувати для покращення ситуації – зокрема, у матчі з Вірменією випробували Зінченка в ролі фальшивого фулбека, як у Ман Сіті. Вийшло не дуже, але не тільки із Олександром. Україна в принципі грала вузько, скочуючись великою групою гравців у центр і не розтягуючи захист суперника через фланги. Це вже не кажучи про купу інших нюансів на кшталт незручних позицій Маліновського й Шапаренка.
Як наслідок, вірмени довгий час впевнено оборонялись, не пускаючи українців у власний штрафний. Наша середня довжина удару в тому поєдинку склала 23,7 метрів. З Ірландією було 23,9, а з Уельсом за останні 15 хвилин "синьо-жовті" провели всього 2 постріли із середньої дистанції в понад 31 метр. За дотиками в карному майданчику та сама біда – 21 у Лодзі, 14 у Дубліні, 26 у Кардіффі.
І це при тому, що підопічні Олександра Петракова робили від 350 до 900 передач за матч, в середньому володіючи м'ячем 64% часу. Домінування є, але немає розуміння, як конвертувати його у прорив оборони. Як наслідок, Україна більшу частину ударів завдає з дистанції.
Крім того, команда постійно програє підбирання й має труднощі із виходом з-під пресингу. Особливо це стає помітно в середині другого тайму, коли лідери вже не витягують темп, а суперник все нахабніше лізе вперед. Це призводить до хаосу в центрі поля й на нашій половині – втрат стає більше, а разом з ними й контратак з навісами. Між тим, сьогодні нашій збірній знову доведеться зустрітись з колективом, який грає в три захисники, обороняється в низькому блоці, високо пресингує й активно йде у боротьбу.
Навіть з такими проблемами Україна здатна перемагати будь-кого. У нас дуже якісна національна команда, яка використовує сучасні тренди при організації гри – зокрема, позиційна ротація у комбінаційних ромбах на вузькому просторі характерна для Ліверпуля та Манчестер Сіті. Лідери збірної при цьому здатні самі розв'язувати проблеми на полі – наприклад, Маліновський забив вірменам після того, як надумав помінятись позиціями з Шапаренком (з такими рішеннями важливо не переборщити). Крім того, ми непогано пресингуємо рівних собі й пристойно виглядаємо у боротьбі.
Втім, без ефективних ідей щодо системного зламу автобусів, а також без виправлення проблем із підбираннями та втратою контролю над матчем Україна не зможе стабільно виходити на ЧС-2022 – доведено Уельсом. Саме тому в поєдинку проти Ірландії хочеться побачити не стільки результат, скільки нові тактичні рішення від Олександра Петракова. Ліга націй потрібна для експериментів, а вже потім для виходу в дивізіон А.
Кадрова ситуація
Наша команда продовжує потерпати від застуди, отриманої 9 днів тому в Кардіффі. Принаймні, високу температуру у 1-2 футболістів перед кожним із матчів Ліги націй списували саме на валлійську погоду – про це говорить і Олександр Петраков, і прес-аташе. У багатьох фанів виникли підозри щодо коронавірусу, але замовчування фактів про епідемію досі не було характерним для української збірної. Вірогідно, справа дійсно в тому злощасному дощу.
Табір "синьо-жовтих" вже покинули Пятов, Бущан і Степаненко. Яремчук має проблеми з гомілкостопом – чи зможе він зіграти, покаже МРТ, однак Роман не тренувався. Попов і Соболь жорстко зіткнулися на тренуванні, але обидва залишаються в обоймі. Зубков через температуру випав з тренувального процесу. У Маліновського була та ж ситуація, однак він вже повернувся в загальну групу. Крім того, в заявці знову доступні Ярмоленко та Сирота.
Дуже цікаво, як Олександр Петраков виплутається з такої кадрової ситуації. Можливо, тренер знову змінить схему на 3-4-3, але 4-3-3 здається більш вірогідною. Крім того, можна спрогнозувати появу Різника в старті. Все ж, він ще досі не грав у літньому циклі.
У ірландців теж не все в порядку. Обафемі отримав травму паху в матчі проти Шотландії, тож його поява у Лодзі залишається під питанням. Через перебір жовтих не зіграє Даффі, який кошмарив Україну в Дубліні. Крім того, збірну покинув Іган. Стівену Кенні в цих умовах довелося довикликати Річарда Данна з КПР.
Орієнтовні склади на матч Україна – Ірландія
Україна: Різник – Караваєв, Попов, Матвієнко, Соболь – Сидорчук, Шапаренко, Зінченко – Ярмоленко, Довбик, Циганков
Ірландія: Келлехер – Колінс, О'Ші, Данн – Крісті, Браун, Моламбі, Каллер, Макклін – Огбене, Перротт
Прогноз "Футбол 24" – 2:1
Букмекери вважають Україну фаворитом, хоча коефіцієнти на нашу перемогу досить високі – в районі 1,8. Інакше й бути не могло при такій кадровій ситуації, та і тріумф ірландців над шотландцями змушує нервувати. Втім, головною проблемою в цьому матчі стане злам насиченої оборони "зеленої армії". Матч, з великою вірогідністю, стане непростим.
Тим не менш, підопічні Олександра Петракова повинні добитись позитивного результату. По-перше, "синьо-жовті" навіть при усіх своїх негараздах мають певний запас класу, який дозволяє бити будь-які колективи із дивізіону В Ліги націй. Українці перемагають, хоч і не без скрипу, а конкретно айрішів взагалі переграли резервістами (та ще й у Дубліні).
По-друге, Ірландія обороняється великою групою футболістів, однак якість цієї оборони доволі неоднозначна – як у кадровому плані, так і в тактичному. З одного боку, "зелена "армія" допускає одні з найменш небезпечних ударів по своїх воротах в Європі (тобто, в них дуже низький xG). З іншого, команда пропускає досить прості голи. До голкіпера Келлехера теж є питання – вірмени забили йому ударом з-за меж штрафного, а Циганков відзначився, просто виконавши подачу на дальню стійку.
Зрештою, українців гнатиме вперед публіка у Лодзі. Це теж досить важливий фактор – він нагадує футболістам, для кого вони грають і що значить перемога збірної в наш час. Саме тому ми ставимо на тріумф "синьо-жовтих".
Росія напала на Україну: збірна має відчутні втрати перед Ірландією, Шевченко зібрав рекордні гроші (LIVE)
|