Користувачів: 0

20:02
Тріумф "Короля": трофейний хет-трик Пеле

Пеле з трьома трофеями - соцмережі

Пеле – одна з найвидатніших фігур в історії футболу. "Король" – донині єдиний футболіст, який тричі підіймав над головою золотий кубок чемпіона світу.

Швидкість, атлетичність, бомбардирський хист та максимальна віддача улюбленій справі дозволили Пеле заслужено завоювати титул "Короля футболу". І якщо історія ще побачить нападників, які долатимуть його бомбардирські рекорди, то навряд чи ми колись станемо свідками того, як хтось тричі переможе на чемпіонаті світу.

Господар-чемпіон: курйозна перемога Уругваю на першому ЧС в історії

ЧС-1958

Шостий в історії чемпіонат світу приймали футбольні поля Швеції. У турнірі брали участь 16 команд, які були поділені на 4 групи. У плей-офф виходили по 2 команди з групи.

Бразилія боролася за путівку в наступний етап з СРСР, Англією та Австрією. Особлива увага була прикута до нападника "селесао" – 17-річного Пеле, який попри юний вік зумів пробити собі дорогу в головну команду своєї країни.

Група у Бразилії була непростою: команда СРСР перемогла на Олімпіаді, Австрія на минулому Мундіалі здобула "бронзу", а Англія, хоч і ослаблена через Мюнхенську катастрофу, все одно вважалася одним з фаворитів турніру. Але "селесао" показали справжній клас: команда не пропустила у групі жодного гола та втратила очки лише в поєдинку з Англією. Пеле тримав сили, аби засяяти пізніше.

В 1/4 фіналу саме його гол допоміг Бразилії перемогти Уельс, а у півфіналі його хет-трик став окрасою шаленого матчу з Францією, в якому "селесао" святкували вікторію з рахунком 5:2. Далі – фінал проти господарів турніру.

Вже на 4-й хвилині Швеція вийшла вперед, але Вава швидко відновив статус-кво. Ще до перерви він робить дубль та виводить Бразилію вперед. Після відпочинку Пеле та Загалло роблять перевагу "селесао" розгромною. Швеція відквитала один гол зусиллями Сімонссона, але на останній хвилині Пеле оформлює дубль – повтор півфінального подвигу приніс Бразилії титул чемпіонів світу!

ЧС-1962

На турнір у Чилі "селесао" приїхали у статусі чемпіонів світу і були готові відстояти титул. Пеле приїхав на чемпіонат світу вже не в статусі перспективного новачка, а справжньої зірки. Щоправда, у долі були на нього не надто яскраві плани.

За вихід в плей-офф Бразилія билася з Іспанією, Мексикою та Чехословаччиною. У першому матчі "селесао" спокійно розібралися з Мексикою, один з двох голів забив Пеле. А от другий матч з Чехословаччиною став гірким розчаруванням – команди розійшлися "нульовим" миром, а Пеле отримав травму, через яку вже більше не зіграє на турнірі. Відповідальність на себе мусили брати молоді Амарільдо та Гаррінча, з чим вони ідеально впоралися.

Перемога над іспанцями гарантувала путівку в плей-офф. В 1/4 Бразилія легко здолала Англію (3:1), а у гольовому півфіналі розібралася з Чилі (4:2). У фіналі "селесао" помстилися Чехословаччині за Пеле (3:1) та вдруге поспіль завоювали кубок чемпіонів світу.

ЧС-1970

На попередньому Мундіалі Бразилія провалилася – діючі чемпіони світу не змогли пройти груповий етап. В Мексику Пеле і Ко приїхали зробити все можливе, аби повернути статус найсильнішої команди світу.

Групу з Чехословаччиною, Англією та Румунією "селесао" пройшли без втрати очок, а Пеле записав на свій рахунок 3 голи. Далі – 1/4 фіналу з Перу.

Перший матч плей-офф завершився перемогою Бразилії з рахунком 4:2. Пеле не зміг забити гол, але брав активну участь в атакувальних діях команди. Ситуація повторилася і з Уругваєм – Бразилія перемогла 3:1, а Пеле змарнував шикарний шанс: він без дотику обіграв голкіпера, але не зумів влучити у пусті ворота.

Але у фіналі проти італійців фортуна відзначила старання "Короля" – на 18-й хвилині він відкрив рахунок у матчі. Італія відповіла голом до перерви, але зупинити Бразилію було нереально – 4:1. Пеле не лише виграв третій золотий трофей, а й отримав звання найкращого гравця турніру.

Категорія: Футбольні світлини | Переглядів: 445 | Додав: adminA | Теги: Тріумф Короля: трофейний хет-трик П

Ківу: "Шахтар" і "Рома" показують достойний футбол
"Манчестер Сіті" підвищив ціну на Джеко
"Манчестер Юнайтед" придбав учасника чемпіонату світу серед бездомних
Завершальні матчі четвертого туру ПЛ: потрійний удар "Дніпра" та "Металіста"
Мішель Платіні схвалив об’єднання чемпіонатів Чехії та Словаччини
Дивитися онлайн відео програми "Інший футбол" каналу ICTV за 19.12.2010
Стали відомі час та місце першого матчу раунду плей-офф Ліги Європи "Омонія" - "Металіст"
Ліга Європи: "Карпати" - "Зестапоні"
"Металіст" вимучив перемогу на "Дніпро-Арені"
Лужний не знає, чи залишиться головним тренером "Динамо"