Як грамотно вибрати оптимальний для себе передтренувальний комплекс в інтернет магазині спортивних добавок для футболістів та інших спорсменів? На які підводні камені можут втрафити новачки й як їм убезпечитися від негативних наслідків бездумного застосування цих продуктів?
Найкращі предтренувальні комплекси: правила та заборони
Коли ми досліджуємо спортивні сайти, то найчастіше натикаємося на велику кількість сумінівних постів про продукти для правильного харчування, зокрема "предтреники". Часто-густо в темах, які присвячені цим препаратам, зустрічається типовий сценарій: "Наприкінці виснажливого робочого дня практично не залишилося сил для тренування, ось чому я вживаю передтренувальний комплекс, з ним вдається легко позайматися на полі або в тренажерному залі, але після цього ледве вдається заснути, а рано вранці ще й підніматися на роботу..."
Подібне ставлення до свого здоров'я навіває тільки смуток. Крім того, що будні вимотують організм і психічний стан, так спортсмени ще бездумно вживають спортивні добавки, цим самим вони обманюють ЦНС і вичавлюють з власного організму останню енергію. Як результат - немає можливості для організму самостійно відновлювати свої резерви, тому що порушена норма сну (<8 годин).
Як грамотно вживати спортивні добавки?
1) Ніколи не приймайте комплекс в тих випадках, якщо ви відчуваєте непереборну втому, тоді краще взагалі пропустити тренування.
2) Не вживайте спортивні добавки щодня, позаяк організм дуже швидко адаптується до них.
3) Рекомендовано застосовувати передтренувальники тільки через 1,5 години після прийому їжі й відразу ж приступити до тренування, щоб витратити отриману енергію.
4) Категорично заборонено перевищувати зазначені на упаковці дози й періодичність застосування - це універсальне правило підтвердить вам що популярний психолог по стосункам, що відомі виробники хліба чи будь-яких інших продуктів. Ніколи не зловживайте навіть і найкращим!
5) Рекомендовано чергувати свої добавки з іншими продуктами, щоб мінімізувати ризик звикання до них.
Яка користь від передтреників?
Помітно збільшується інтенсивність занять на полі чи в залоі, поліпшується настрій перед тренуванням і загальний стан організму. Потім потрібно знати, що майже всі комплекси містять креатин (а про його плюси знає кожен, нагадувати не потрібно).
І нарешті, зменшується термін відновлення м'язів. А значить, розумно вживаючи передтреники,невдовзі ви побачите дивовижні результати від своїх занять.
З чого складаються такі комплекси?
До складу препаратів цього виду входять 10-20 (а то і більше) складових. Найбільш поширені:
Креатин - його додають не тому, що він необхідний перед тренуванням більше ніж будь-коли, а тому що дотренувальні препарати містять безліч транспортних систем, які поліпшують його засвоєння організмом. Предтреники з цим елементом зазвичай вносять в особливу категорію «креатин з транспортною системою».
ВCAA амінокислоти - призначені для стимуляції м'язів у процесі тренування, також вони пригнічують катаболізм.
Аргінін - складова, яка значно прискорює всмоктування м'язами інших елементів і збільшує пампінг;
Вітаміни та мінерали - невід'ємні складові, які додають, аби поповнити запаси, які виснажуються дуже швидко після перенавантаження.
Кофеїн - стимулюючий засіб, що підвищує працездатність організму.
Геранамін - сильніший замінник кофеїну.
Таурин - елемент, який стимулює і відновлює сили.
Бета-аланін - активний м'язовий антиоксидант.
Небезпека препаратів
Більшість спортивних добавок найчастіше містять креатин і стимулятори (кофеїн, ефедрин та інші). Лікарі стверджують, що це поєднання потенційно небезпечне, бо збільшує ризик нападу інсульту.
Попри це купити передтренувальні комплекси ви можете фактично в усіх містах України, замовивши їх доставку з сайту Mordex.Net або місцевих інтернет магазинів спортивного харчування.
|