Пт, 19-04-2024, 04:29

15:48
Підсумки 27 туру УПЛ

Чергові ігри прояснили ситуацію у боротьбі за друге місце, однак загострили суперечку за виживання.

Господарі-гості. У цьому протистоянні останній ігровий день подарував практично рівновагу: вдома команди вигравали у 3-х поєдинках, у гостях − у 2-х і ще тричі переможця не було виявлено. У сезоні статистика набула така вигляду: +103 =48 -65.

Великі перемоги. В одному випадку виграш однієї зі сторін відповідав таким критеріям (перевага у 3 або більше м’ячів). Так "Ворскла" у Запоріжжі здолала місцевий "Металург" (4:0). Це була 38-а "велика" перемога у змаганнях, з яких 25 на рахунку господарів, а 13 − у їхніх візаві.

Вольові перемоги. У поточних змаганнях відбувся 17-й випадок, коли одна команда, поступаючись, зрештою вигравала матч. Так було у протистоянні "Говерли" та "Карпат" (2:1).

Голи. Трохи більше забивали приїжджі команди − 11 разів − проти 10-ти влучань у ворота гостей. З урахуванням 21-го голу звітного туру у Чемпіонаті України відбулось 543 результативних удари (315-228). Середня результативність останніх 8-ми ігор − 2,63, загальна − 2,51.

Перший тайм − другий тайм. До перерви команди були менш щедрими на голи, коли 9 разів фіксувались взяття воріт (2 м’ячі провели господарі і 7 − гості). Після відпочинку глядачі побачили 12 влучних ударів (8-4). Співвідношення результативності таймів зараз виглядає так: 245 (139:106) − 298 (176:122).

Автоголи. У свої ворота гравці знову не забивали. Таких випадків з початку сезону було 10.

Дублі та хет-трики. Нападник "Ворскли" Євген Буднік двічі забив у ворота, і це був 46-й гольовий "дубль" у нинішніх змаганнях. Окрім того, не забуваємо про 3 хет-трики.

Попередження. З 36-ти жовтих карток туру 17 отримали господарі, 19 − гості. Всього з початку турніру виписано вже 1077 "гірчичників" (515-562). Середня кількість попереджень за матч у звітний ігровий день − 4,5, зведена − 4,99.

Вилучення. Вчетверте у сезоні арбітри не застосовували червоних карток. Після 27 турів їхня кількість не змінилась − 68 (32-36).

Пенальті. Єдиний 11-метровий удар виконував гравець "Волині", яка грала у гостях, Сергій Пилипчук, але не влучив у ворота Юрія Паньківа ("Металург" Д.). Всього з початку змагань призначено 58 штрафних ударів без захисту (34-23). З них реалізовано 40 (23-17), що становить 70,2% ефективності.

Глядачі. На трибунах в останньому зіграному турі 8 ігор зібрали 69 590 прихильників футболу. З них більше половина (38 750) стали свідками протистояння у Харкові між "Металістом" та "Динамо". Тепер за зіграний період Чемпіонату України відвідувачами турніру стали 2 736 505 людей. Середня відвідуваність туру − 8 699, загальна − 12 669.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):

− "Шахтар" тричі поспіль грає внічию.

− "Металіст" не програє 13 ігор, а вдома одержує 8-у перемогу до ряду.

− "Динамо" перервало 5-матчеву виграшну серію у гостях. Також кияни пропустили перший гол на чужих полях після 423-х "сухих" хвилин.

− "Дніпро" вдома не виграє 4 зустрічі, а пропускає у власні ворота у 7-ми останніх турах.

− Донецький "Металург" має 4-матчеву переможну серію вдома і 6-матчеву безпрограшну загальну.

− "Чорноморець" перервав серію з 6-ти зустрічей без виграшів. Окрім того, одесити вперше забили 3 м’ячі на виїзді після 2 травня минулого року ("Олександрія" - "Чорноморець" − 1:3).

− "Іллічівець" не знає поразок вже 4 поєдинки.

− "Арсенал" пропускає у 6-й домашній грі поспіль.

− "Зоря" продовжила безвиграшну серію до 6-ти матчів, однак луганці перервали серію без забитих м’ячів, яка тривала 362 хвилини.

− "Ворскла" до поєдинку у Запоріжжі не забивала 4 м’ячі у гостях майже два з половиною роки ("Іллічівець" - "Ворскла" - 2:6, 13 листопада 2010 р.).

− "Карпати" у гостях програли останні 3 зустрічі.

− "Волинь" не виграє вже 10 турів, з виїздів не привозить очок 5 разів поспіль. Також лучани поза межами свого міста не забивають вже 326 хвилин.

− "Говерла" обов’язково забиває останні 6 ігор.

Ювілеї:

− "Дніпро" і "Таврія" провели у Чемпіонатах України по 650 зустрічей.

− Для кримчан поразка від "Чорноморця" стала 250-ю за весь цей час.

− "Ворскла" зіграла 250-й поєдинок у гостях за час виступів в еліті українського футболу.

− Сергій Самодін ("Кривбас") забив 30-й гол у Чемпіонатах України.

− Одразу двоє гравців "Металіста" - Марко Девіч та Сергій Пшеничних − зіграли по 200 зустрічей у найсильнішій лізі України.

− Роман Безус ("Динамо") провів 100 ігор у Прем’єр-лізі.

− Константінос Макрідіс ("Металург" Д.) та Євген Павлов ("Волинь") мають по 50 матчів на тому ж рівні.

Категорія: Прем'єр ліга України | Переглядів: 41012 | Додав: adminA | Теги: Підсумки 27 туру УПЛ