Про майбутню зустріч і проблеми українського футболу радіостанція "Голос Столиці" поспілкувалася із відомим українським журналістом і політиком Ігорем Мірошниченком.
- На конгресі УЄФА буде присутня делегація ФФУ на чолі з Коньковим, Поповим і Стороженком. На яких питаннях слід загострити увагу нашим футбольним функціонерам? Що для вітчизняного футболу наразі найбільш суттєве – власна частина євро бюджету, расизм і хуліганство на трибунах, договірні матчі чи щось ще?
- Ігор Мірошниченко: Я б не тішив себе ілюзіями, що наші футбольні функціонери будуть піднімати питання, про які ви сказали. Або будуть вигадувати те, чого не існує, як наприклад расизм та хуліганство на українських трибунах. Головне от що: вони ніколи не згадають про корупцію, якою реально просякнутий весь український футбол. Сьогодні український чемпіонат перетворився на гру одного актора. І не тому, що донецький "Шахтар" - реально найсильніша команда України. Власник клубу "Шахтар" прямо чи опосередковано контролює кілька команд в українській Прем'єр-лізі, і ці команди ніколи не складають достойної конкуренції "Шахтареві". Свідомо чи несвідомо, вони віддають очки "Шахтарю". Усі дуже добре знають, що Рінат Ахметов впливає на "Зорю", на донецький "Металург", на "Іллічівець". У наступному сезоні знову у Прем’єр-лізі з'явиться "Севастополь", який підігрував "Шахтарю", коли грав у вишці. І це реально проблема!
У нас сьогодні немає договірних матчів, але у нас є судді – заангажовані і перелякані. На прикладі останніх турів чемпіонату України ми бачили, як вони роблять не випадкові, а цілком свідомі помилки. Ці помилки викликані або ж роботою з суддями, або тим, що судді бояться нинішньої влади і Ріната Ахметова як Господа Бога. Таке у мене складається враження. Щось подібне ми спостерігали, коли президентом ФФУ був Григорій Суркіс. Я не знаю, чи впливав він безпосередньо на суддів, але психологічно його присутність на цій посаді мала на суддів надзвичайно серйозний вплив.
Зараз прямо протилежна картина: вже кілька років поспіль ми бачимо, як судді намагаються догодити донецькому "Шахтарю". Хоча ця послуга є ведмежою як для "Шахтаря", так і для усього українського чемпіонату.
- Яка доля законопроекту про притягнення до відповідальності за організацію договірних матчів, який намагається подати народний депутат Вадим Колесніченко від Партії регіонів?
- Вадим Колесніченко є повним невігласом не лише у політиці, але й у спорті. Він не розуміє, що будь-які закони, які будуть впливати на діяльність Федерації Футболу України, як громадської організації, можуть вплинути і наразити на небезпеку увесь український футбол. Тому що за правилами УЄФА політик чи державні органи не мають права втручатися у справи федерації футболу. Такі приклади вже були, і були досить жорсткі санкції з боку УЄФА. Аж до того, що дискваліфікували – або чемпіонат, або збірну національної асоціації, у діяльність якої втручалася держава.