Динамо близьке до підписання Олександра Караваєва. "Футбол 24" спробував розібратись, наскільки трансфер гравця збірної України необхідний київському клубу.
Капітан Зорі Олександр Караваєв, вочевидь, продовжить кар'єру у складі київського Динамо. "Біло-сині" цікавились латералем збірної України ще минулого року, проте тоді далі розмов справа не пішла. Зараз і наставник Зорі Віктор Скрипник, і гендиректор луганців Сергій Рафаїлов не заперечують можливість відходу 27-річного Караваєва.
Караваєв перейде в Динамо, – ЗМІ Караваєв перейде в Динамо, – ЗМІ
Головним претендентом на гравця збірної України є саме Динамо, яке начебто офіційно оголосить про перехід лідера Зорі вже найближчим часом. Попри те, що Караваєв є одним із найсильніших українських гравців (і точно найсильнішим в УПЛ без урахування представників Динамо та Шахтаря), однозначно назвати такий трансфер позитивним не так просто.
"Футбол 24" спробував визначити роль Олександра Караваєва у столичній команді. Звісно, за умови, що трансфер все ж відбудеться.
Правий захисник
Саме на цій позиції Караваєв виступає у складі національної збірної України, причому є основним гравцем у команді Андрія Шевченка. Недавній поєдинок "синьо-жовтих" проти Сербії став бенефісом Караваєва, який протягом всього матчу класно підключався до атак та віддав дві гольові передачі – на Віктора Циганкова та Романа Яремчука.
Безумовно, Караваєв здатен додати ефективності на правому фланзі оборони Динамо та забезпечити швидкий перехід з оборони в атаку – саме ці якості він чудово демонструє у грі за збірну України. Але є важливий нюанс – позиція правого захисника у Динамо укомплектована доволі пристойно.
Основним правим захисником у команді Олександра Хацкевича є Томаш Кендзьора. 25-річний поляк – один з тих, до кого повинно бути мінімум претензій. В сезоні 2018/19 захисник збірної Польщі зіграв за Динамо 43 матчі, у яких забив 4 голи та віддав 4 асисти – пристойний показник, як для гравця його амплуа. Точність передач Кендзьори складає близько 80%, а за матч він здійснює в середньому 7 вдалих дій в обороні. Томаш є одним з лідерів Динамо – як за грою, так і за самовіддачею, тому навряд чи Хацкевич посадить його в запас заради Караваєва.
У першій частині сезону 2018/19 дублером Кендзьори був Микола Морозюк, який взимку вирушив у Різеспор на правах оренди. Втім, 31-річний захисник вже заявив, що не хоче продовжувати кар'єру в Україні – швидше за все, Микола підпише повноцінний контракт з тим же Різеспором. Залишаються Микита Бурда, Олександр Тимчик та Микита Кравченко. Перший є основним правим центральним захисником у Динамо, а на фланзі виходив лише по великих святах та за крайньої потреби. Тимчик, вочевидь, знову гратиме у Зорі, а Кравченко, на думку тренерського штабу, наразі не готовий грати за першу команду.
Тому є певна ймовірність, що Хацкевич планує використовувати Караваєва як правого захисника – тим більше, що Олександр вже налагодив непогану взаємодію із Циганковим у матчах за національну команду. Щоправда, такий вибір поки виглядає не зовсім логічним – куди в такому випадку подіти Кендзьору? Логічне пояснення лише одне – поляк отримав хорошу пропозицію з іншого клубу і Динамо планує відпустити свого основного гравця.
Правий півзахисник
Найбільш звична позиція для Караваєва, на якій він виступає у складі Зорі. 10 голів та 5 асистів у сезоні 2018/19 – доволі пристойний результат для нинішньої УПЛ. 27-річний капітан Зорі став чи не єдиною світлою плямою у команді, яка провалила сезон, посівши лише 5 місце в чемпіонаті.
Логічно, що Караваєв своєю грою заслужив на підвищення. Але тут виникає така ж проблема, як у випадку з Кендзьорою – правим вінгером у Динамо є справжній лідер "біло-синіх" Віктор Циганков. 20 голів та 17 асистів у минулому сезоні стали найкращим показником у кар'єрі 21-річного атакувального хавбека. На одну результативну дію Циганкову потрібно трохи більше 90 ігрових хвилин – по суті, один гол чи асист в кожному поєдинку.
Зрозуміло, що інтерес інших клубів до Циганкова є, але президент Динамо Ігор Суркіс заявив про бажання зберегти лідера. Караваєв навряд чи витіснить такого Циганкова з основи, якщо розраховує грати на звичній для себе позиції. Потенційний відхід Віктора кардинально змінить ситуацію, але це наразі виглядає малоймовірним.
Окрім Циганкова, не варто забувати і про Георгія Цітаішвілі. Чемпіон світу-2019 натякнув на бажання залишитись у Динамо та боротись за місце у складі. Звісно, Олександр Хацкевич може мати іншу думку з цього приводу, але наразі 18-річний реактивний вінгер нікуди не пішов, тому у Караваєва є ще один потенційний конкурент.
Лівий захисник/півзахисник
Суто теоретично Караваєв може зіграти і зліва, але і тут у Динамо не видно суттєвих проблем. У захисті основним є Віталій Миколенко – справжнє відкриття минулого сезону, яким вже начебто цікавиться Мілан. В разі гіпотетичного трансферу захисника збірної України залишаються Йосіп Піваріч та Сідклей – звісно, не ідеально, але й далеко не критично.
Миколенко як частина оновлення Мілана: легенда клубу та італійські ЗМІ дали свою оцінку потенційного трансферу Миколенко як частина оновлення Мілана: легенда клубу та італійські ЗМІ дали свою оцінку потенційного трансферу
У півзахисті ще більша конкуренція. Є Карлос Де Пена, є основний Беньямін Вербіч, є той же Цітаішвілі, який може зіграти і зліва. Інколи на цій позиції виходили навіть Віталій Буяльський чи Микола Шапаренко. Та й навіщо Караваєв зліва, якщо свого талановитого Булецу (одного з героїв чемпіонату світу) віддають у оренду, адже для нього немає місця у першій команді.
Гравець ротації
Вочевидь, наразі це найімовірніший варіант. Ніхто з лідерів Динамо не пішов з команди, тому одразу знайти позицію для Караваєва у старті доволі складно. І Циганков, і Вербіч, і Кендзьора є безальтернативними основними виконавцями – навряд чи консервативний Олександр Хацкевич пожертвує кимось із них заради Караваєва.
Звісно, все це дуже банально – ніхто нікому нічого не гарантує, треба доводити свої амбіції тренерському штабу і далі по тексту. Але глибина складу – одна з найбільших проблем нинішнього Динамо, адже травма будь-якого основного гравця одразу приносить Олександру Хацкевичу серйозний головний біль. Ймовірно, підписанням Караваєва тренер і отримає таку бажану для себе глибину складу. А те, що сам гравець збірної України отримає шанс – практично гарантовано.
Караваєв – один з тих небагатьох гравців Прем'єр-ліги, який здатний зіграти нестандартно. Швидкість, пас, поставлений удар – всі ці якості лідера Зорі можуть суттєво допомогти і Динамо. Потенційний трансфер Караваєва також є своєрідним натяком тим же Циганкову, Вербічу та Де Пені – не треба розслаблятись, адже з'явився серйозний конкурент. Знизиш вимоги до себе – сядеш на лавку.
Цей перехід не принесе жодної користі
Така точка зору теж має певне право на існування. Перехід у Динамо з іншого українського клубу – це завжди стрес. Будьмо відвертими, навряд чи Караваєв одразу стане основним у команді Хацкевича, особливо у випадку збереження всіх лідерів. На даний момент важко сказати, кого із нинішніх гравців Динамо лідер Зорі одразу буде здатний замінити. Звісно, Олександр не буде влаштовувати скандали, а спокійно працюватиме та доводитиме свої амбіції, але цей перехід виглядає дещо ризикованим для обох сторін.
Динамо втратить певні кошти, якщо капітан Зорі не заграє у Києві, а сам Караваєв, який перебуває на піку кар'єри, може зупинитись у своєму розвитку. Враховуючи, що інтерес до гравця збірної України проявляв той же Генк, то варіанти для зміни клубу у Караваєва є. Нинішній рівень чемпіонату України змушує гравців все частіше дивитись у Європу – маємо яскраві приклади Маліновського, Яремчука та Зінченка.
Є маса прикладів, коли новачки Динамо не виправдали очікувань та в підсумку покидали клуб. Не дуже хочеться бачити повторення історії і у цьому випадку, тим більше, що в особі Караваєва збірна України нарешті отримала класного правого захисника.
|