Чт, 18-07-2024, 03:39

13:38
Англія вийшла у фінал Євро-2024, вирвавши перемогу над Нідерландами у компенсований час

Збірна Англії в рамках 1/2 фіналу Євро-2024 перемогла Нідерланди. Звіт про матч читайте на "Футбол 24".

Євро-2024
1/2 фіналу
Нідерланди
1 : 2
Англія
22:00 10:07:2024
7’
Хаві Сімонс

Харрі Кейн
18’
Оллі Воткінс
90+1’

Саутгейт повернувся до класики, Куман замінив невдаху

У чвертьфіналі проти Швейцарії англійці змінили схему, перебудувавшись з четвірки захисників п'ятірку – точніше, на 3-4-2-1 з Сака у ролі вінгбека. Частково це рішення було продиктоване дискваліфікацією центрбека Геї, але таким чином Гарет Саутгейт ще й дзеркалив модель "наті". Ідея спрацювала так, що британські медіа почали говорити про прогрес збірної.

Було цікаво поглянути, чи продовжить коуч використовувати нову тактику після повернення Геї. Саутгейт обрав гібридний варіант – в обороні команда сідала в 4-4-2 за рахунок опускань вінгерів, або ж Сака зміщувався у лінію до захисників і формував "п'ятірку" позаду. В атаці ж Англія перебудовувалась на 3-2-5 з Сака у напівфланзі чи 4-2-3-1. Інших змін у складі англійці не проводили.

Рональд Куман теж не здивував. У порівнянні з двома попередніми матчами він провів тільки одну перестановку в старті, відмовившись від Бергвейна. Стевен провалився і на тлі румунів, і з Туреччиною, тож його місце віддали Малену. Вегхорст, який переломив хід важкого чвертьфіналу, знову починав на банці.

Нідерланди шокують

"Ораньє" в цілому почали матч не дуже переконливо. Виникали відчутні проблеми під пресингом англійців, а труднощі з відкриваннями між лініями нікуди не поділись. Нідерландцям бракувало ідей – втім, саме вони відкрили рахунок.

Це сталося вже на 7-й хвилині. Сіммонс обікрав Райса на чужій третині, зробив декілька кроків уперед і завдав несподіваного пострілу з лінії півкола. Хаві пробивав вже у падінні, але запустив м'яч точно в дальню дев'ятку – 1:0!

На 30-й хвилині "помаранчеві" могли й другий гол провести. Думфріс летів на замиканні кутового, завдавши удару головою – поперечина врятувала Англію! Втім, інших моментів у підопічних Рональда Кумана в першому таймі не виникало.

Не в останню чергу – через травму Депая й несподіване рішення тренера. Мемфіс намагався визирати між лініями, звільняючись з-під тиску Сака й Вокера й додаючи різноманітності на чужій половині. Після його пошкодження очікувався вихід мобільного й дико перспективного Зіркзеє, однак Рональд Куман випустив Вермана. "Десятку" з відверто провальним Євро-2024.

Цей хід повністю змінив тактичний малюнок гри. Через нестабільну позицію Депая нідерландці плутались з опікою в центрі поля. Зокрема, не вдавалося накрити Райса, якому дозволяли розігрувати а-ля Родрі. З появою Вермана гра спростилася – "ораньє" увімкнули персоналки.

Як наслідок, матч після 36-ї хвилини став "сушитись". Рональд Куман пожертвував тонкістю гри заради покращення оборони.

Англія може грати в футбол!

Британці здивували ще більше. Вболівальники звикли до понурих матчів "трьох левів" без моментів і без атак, однак цього разу все було інакше. Острів'яни старалися більше працювати з м'ячем і уникали шаблонних рішень – Сака, наприклад, часто відкривався під нападником у центрі.

Англійці виглядали дуже симпатично. Моменти теж виникали – на 13-й хвилині постріл Кейна в лівий нижній парирував Вербрюгген...

На 15-й же Сака увірвався в штрафний та пробив. Удар накрили, а Кейн вистрілив з відскоку. Вийшло зависоко, однак невдовзі гру призупинили. VAR помітив фол у штрафному.

Фелікс Цваєр, проти призначення якого гнівно виступав Беллінгем, подивився повтор. А там помітили накладку – доволі неоднозначну, аби призначити 11-метровий. Джеймі Каррагер вважає, шо це – не пенальті.

Втім, німець вказав на "позначку", а Кейн впевнено переграв Вербрюггена. 1:1.

На 23-й же хвилині острів'яни продемонстрували небачений на Євро-2024 номер. Мейну протягнув м'яч по центру й віддав розрізний пас у штрафний, а Фоден звідти прошив Вербрюггена. Бути б голу, якби Дюмфріс не зупинив м'яч на лінії воріт!

Ще за вісім хвилин Фоден міг відзначитись шедевром у стилі Ямала, наважившись на дальній удар у дев'ятку – втім, нідерландців врятувала стійка.

На 39-й же Мейну п'яткою скинув м'яч Філу, а той цілив у лівий нижній. Вербрюгген парирував.

Англія була вигадливою, сміливою й демонструвала необмежені можливості свого складу, однак вирватись уперед до перерви команді не вдалося. Відпочивати футболісти пішли за нічийного рахунку.

Прагматичний другий тайм

Обидва тренери у роздягальні провели логічні заміни. Рональд Куман випустив Вегхорста замість Малена – логіка була такою ж, як і в матчі з турками. Нідерландам був потрібен адресат для передач (особливо верхових) у штрафний. Гарет Саутгейт же замінив вразливого Тріпп'єра на Шоу.

Довгий час ці ходи не допомагали. "Три леви" та "ораньє" доволі непогано контролювали один одного, майже нічого не створюючи. Беллінгему, наприклад, все частіше доводилось спускатись вглиб для допомоги у розіграшах. При цьому не можна сказати, що матч виглядав нудно.

Після 60-х хвилин взнаки почала даватись ставка "ораньє" на кроси. У них пройшло декілька хороших подач, а один із навісів завершився замиканням Вегхорста – Пікфорд врятував Нідерланди! Втім, розвинути епізод у тенденцію не вдалося.

Ударний фінал і тріумф Саутгейта

Веселіше стало в останній 15-хвилинці. На 80-й англійці шокували суперника голом Сака. Букайо завершив ефектну комбінацію на правому фланзі, замкнувши простріл точним ударом з меж карного майданчика, але лайнсмен підняв прапорець – офсайд.

Нідерланди ж мали забивати внаслідок атаки з класним пострілом Сіммонса, але Пікфорд знову виручив (та і Хаві пробив неточно). Після цього пішли розміни атаками, але бракувало гострого завершення. Тим не менш, голом явно запахло.

Вболівальники не бачили його до 90-ї хвилини, тож всі очікували на чергові овертайми. Всі, крім Гарета Саутгейта – він провів низку замін, що й принесло успіх на 1-й компенсованій. Свіжий Палмер, який мав хороший лонгшот над поперечкою на 88-й, знайшов у штрафному не менш свіжого Воткінса – а той поставив корпус і пробив з правого краю. Точно в дальній кут. 2:1!

А от Рональд Куман із замінами запізнився. Одразу після пропущеного м'яча на полі з'явились Зіркзеє та Броббі, але було пізно. Гол Воткінса виявився вирішальним.

Збірна Англії вийшла у другий поспіль фінал Євро-2024. Там на неї чекає Іспанія. Матч проведуть 15 липня у Берліні.

Категорія: Ліга Європи УЄФА | Переглядів: 410 | Додав: futbolUA