Пт, 29-03-2024, 17:29

22:39
"Шахтар" переміг "Істанбул Башакшехір" у Туреччині

Донецький клуб у першому матчі раунду плей-офф Ліги Європи обіграв суперника у Стамбулі з рахунком 2:1.

"Шахтар" зіграв перший матч раунду плей-офф проти "Істанбул Башакшехіра". "Гірники" в гостях, на стадіоні "Башакшехір Фатіх Терім", перемогли з рахунком 2:1. Голи забили Сокол Чікаллеші (автогол), Віктор Коваленко та Емре Белозоглу.

Стартовий склад "Шахтаря" у Туреччині дещо здивував. Пауло Фонсека фактично повернув схему гри Луческу: з парою центральних захисників Кучер-Ракицький, а також з гри у два форварди тренер перейшов до схеми з атакувальним півзахисником (Коваленко; Тайсон пішов на звичну позицію ліворуч).

Даріо Срна, який вивів команду з капітанською пов’язкою, проводив ювілейний, 500-й матч у складі "Шахтаря".

Обидві команди розпочали гру достатньо обережно. За такої гри першу можливість створив "Шахтар". Тайсон з непоганої позиції з-за меж штрафного майданчика пробив вище воріт.

Перший удар в ствір воріт наніс Віктор Коваленко. Це сталось на... 20-й хвилині. Голкіпер турків Волкан Бабаджан виявився на місці.

Не менш небезпечний момент створив Марлос. Бразилець завершував красиву комбінацію "гірників" (Ісмаїлі пройшов зліва, прострілив, а Феррейра пропустив м'яч), бив з чудової позиції, але його удар заблокував капітан господарів Емре Белозоглу!

Натиск "Шахтаря" був винагороджений в середині першого тайму. Після подачі корнера від ювіляра Срни інший ювіляр, Ярослав Ракицький, який проводив 250-й матч за "гірників", відкрив рахунок. Щоправда, гол записали не на нього, м'яч у власні ворота надіслав форвард господарів Сокол Чікаллеші. 0:1.

Впродовж декількох хвилин "Шахтар" міг зняти всі питання, якби реалізував хоча б одну з небезпечних атак.

У господарів мав шанс на реабілітацію Сокол Чікаллеші. Албанець ефектно пробив з льоту під поперечину, але врятував Андрій Пятов.

На перерву команди пішли вже за рахунку 2:0 на користь гостей з України. Другий гол забив Віктор Коваленко, що замкнув головою навіс від Тараса Степаненка.

Здавалося б, "Шахтар" повністю контролює гру та спокійно доведе її до впевненої перемоги. Але другий тайм розпочався не надо оптимістично. Один з героїв першого тайму Ярослав Ракицький привіз пенальті у ворота донеччан, порушивши правила на Вішчі. Арбітр Хав`єр Естрада, не вагаючись, вказав на позначку, та капітан "Істанбула" Емре Белозоглу впевнено реалізувів 11-метровий. 1:2.

Зняти питання про переможця міг Марлос. На 70-й хвилині бразилець з кількох метрів влучив у штангу. Та й окрім цього моменту, у "Шахтаря" було чимало можливостей провести гольову контратаку.

Матч-відповідь "Шахтар" – "Істанбул Башакшехір" відбудеться 25 серпня у Львові. Початок гри на "Арені Львів" о 22:00.

Ліга Європи. Раунд плей-офф. Перший матч

"Істанбул Башакшехір" – "Шахтар" – 1:2

Голи: Емре (56, пенальті) – Чікаллеші (24, автогол), Коваленко (41)

Категорія: Ліга Європи УЄФА | Переглядів: 4799 | Додав: adminA | Теги: Шахтар переміг Істанбул Башакшехір