Сб, 20-04-2024, 02:51

19:48
"Арсенал" - "Шахтар" - 2:0. ВІДЕО
"Проти "Шахтаря" існують лише дві тактики, одну з них ми сьогодні і використали", - сказав після гри тренер "Арсеналу" Леонід Кучук. Щоправда, якою саме, він не розповів, додавши "нехай це залишиться при мені".

Так от про тактику. Вже зі стартових хвилин гра "Арсеналу” сподобалася. Команда і йшла вперед великими силами, і захищалися дуже вдало, "створюючи” для суперників мінімум нагод для взяття воріт.

Воріт, по яких "гірники” таки били, але робили це нечасто. Та й якщо били, то завжди підстраховував партнерів Паньків, який цього вечора відстояв просто бездоганно. Зокрема, потягнув просто неймовірним сейвом удар Срни зі штрафного у "дев'ятку”.

Штрафний, який відбувся одразу після того, як господарі відкрили рахунок. Захисники "Шахтаря” забули у власному карному самого Максима Шацьких, до якого Гоменюк на пару із Ковпаком і доставили м'яча. Капітану "каштанчиків” нічого не залишалося, як з кількох метрів розстріляти ворота П'ятова.

Луческу нервував і розумів, що щось потрібно змінювати. Та зробив він заміни вже на початку другого тайму.

До речі, на старті матчу зазнав ушкодження Чигринський і не зумів продовжити гру. Травми настільки змучили Дмитра, що, здається, він покидав поле зі сльозами на очах. Як з'ясувалося згодом, ця заміна зіграла одну з ключових ролей у поразці "гірників”.

А все тому, що зі свистком на другий тайм Луческу вже використав усі заміни, випустивши Вілліана і Ілсінью аби підсилити напад. А на 47-ій... Ракицький, який на диво швидко оговтався від травми, через яку не зіграв за збірну, побачив перед собою "червоне світло”. Гоменюк мав виходити віч-на-віч із П'ятовим і Ярослав, аби вберегти свою команду від другого голу, змушений був сфолити. Подібні порушення називають "фолом останньої надії”. Так от, після вилучення Ракицького закрити дірку у нападі, через використані раніше заміни, Луческу вже не мав можливості.

Та навіть залишившись у меншості гості пішли вперед великими силами, а "Арсенал” у більшості відійшов до власних воріт, аби втримати переможний рахунок і будуючи свою гру на контратаках.

Захищалися господарі доволі вдало, хоча декілька моментів у "Шахтаря” таки було. Найбільш небезпечних ударів завдавали Вілліан, Мхітарян та Фернандінью. Останній пробивав вже у компенсований час, але після його удару і перед фінальним свистком "Арсенал” ще встиг провести контратаку. Завершив її надзвичайно красивим голом Кобахідзе тим самим встановивши остаточний рахунок.

В чому саме причина поразки "Шахтаря”? Сказати важко. Можливо, гравці хотіли поберегти сили перед грою з "Нордшелландом”. Можливо, недооцінили суперника. Можливо, їм вже нецікаво перемагати усіх підряд в чемпіонаті України... А, може, у "гірників” розпочався спад, який час від часу настає у будь-якої команди... Але відповідь на це питання дасть вже наступна гра "Шахтаря”.

Андрій Думич

"Арсенал” - "Шахтар”- 2:0 (1:0)

Голи: Шацьких, 34, Кобахідзе, 90+3

Вилучення: Ракицький: 47

Категорія: Прем'єр ліга України | Переглядів: 41136 | Додав: adminA | Теги: Арсенал - Шахтар - 2:0. ВІДЕО